|  | 

Hobby i Rozrywka

Pokoje zagadek

Wraz z grupą przyjaciół zostajesz zamknięty w pomieszczeniu, które widzisz po raz pierwszy. Otaczają cię rozmaite, dziwne, na pierwszy rzut oka niezwiązane ze sobą przedmioty. Masz godzinę, żeby się stąd wydostać. Brzmi jak relacja z koszmaru sennego? Okazuje się jednak, że tego typu miejsca to nie plany filmu grozy, ale pokoje zagadek.

Gra towarzyska „Escape The Room” przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych i bije rekordy popularności. W polskich miastach regularnie powstają nowe pokoje zagadek. Zabawa nawiązuje do mechaniki gier komputerowych – aby przejść dalej, należy rozwiązać serię intelektualnych zadań, łamigłówek. Szukamy wskazówek, dokładnie eksplorujemy przestrzeń w poszukiwaniu przedmiotów, które umożliwią nam ucieczkę z pokoju. Emocje są ogromne, a presja czasu nie wspomaga trzeźwego myślenia.

Wszystko to pod czujnym okiem kamer. Pokoje zagadek zawsze są obserwowane przez obsługę lokalu. Moderator czuwa nad bezpieczeństwem uczestników, zapobiega też ich nazbyt szybkiej porażce – gdy grupa utknie w martwym punkcie, otrzymuje wskazówki z zewnątrz, od osoby, która nad nimi czuwa.

Najstarsze wpisy tematyczne on-line:

pokoje-zagadek

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Wybór mebli oraz przeróżne inne rozwiązania pomocne w meblowaniu garderoby

    Wybór mebli oraz przeróżne inne rozwiązania pomocne w meblowaniu garderoby

    Jak urządzić garderobę? Wbrew pozorom, garderoba wcale nie musi być wielka, by móc swobodnie magazynować tam stroje i zachować właściwy ład. Jednakowo dobrze możemy na nią poświęcić wnękę w ścianie w innym pomieszczeniu. W takim wypadku świetnie nadadzą się drzwi przesuwne, żeby oddzielić garderobę od pokoju. Jak urządzić wnętrze garderoby? Wnętrze garderoby zależy głównie od

  • Soul Reaver 2

    Soul Reaver 2

    Soul Reaver 2 Witajcie w programie Wieczór z wampirem! Dziś naszym gościem specjalnym będzie nikt inny, jak… wampir. Prawdziwy, z kłów i kości! Poznajcie Raziela (jeżeli jeszcze go nie znacie z Soul Reaver albo ze szwów na gardle). Godzina późna, goście niecierpliwie czekają na naszą gwiazdę… Wtem światła gasną. Pośród ciemności daje się zauważyć tylko