|  | 

Modny dom

Buduj energooszczędnie!

Jednym z problemów naszych czasów staje się wyczerpywanie znanych nam zasobów energetycznych.Światowe organizacje oraz specjaliści biją na alarm, a przywódcy wielu państw przypominają o konieczności oszczędzania energii. Ludzkość potrzebuje bowiem coraz więcej energii – zarówno na potrzeby gospodarki, jak i tylko na prywatne potrzeby mieszkań, czy domów.

Na szczęście, dookoła nas pojawia się coraz więcej różnorodnych rozwiązań, które pozwolą nam zmniejszyć użytkowanie energii lub korzystać z alternatywnych, dotąd nie eksploatowanych źródeł. Co istotne, rozwiązanie problemu energooszczędności, który nie dostrzegany jest w Polsce, staje się priorytetowym działaniem w Unii Europejskiej. Jednym z obecnie podejmowanych działań w Europie jest wdrożenie dyrektywy wprowadzającej obowiązkową certyfikację energetyczną budynków – w praktyce oznacza to wprowadzenie paszportów energetycznych budynków, określanych na podstawie audytu energetycznego. Już niebawem należy spodziewać się konsekwencji prawnych wobec polskich władz, które problematykę energooszczędności odsuwają na odległe miejsce.

Bardzo wiele zależy od nas samych, może dlatego warto czasami zastanowić się, jak możemy mieć wpływ na zużycie naturalnych surowców energetycznych? Bowiem nasze domy i mieszkania też mogą być termooszczędne.

Najstarsze wpisy tematyczne on-line:

buduj-energooszczednie

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Krzesło, dzięki któremu pokochasz pracę przy komputerze

    Krzesło, dzięki któremu pokochasz pracę przy komputerze

    Gdy przez wiele godzin dziennie pracujesz przed komputerem, pewnie nie raz odczuwasz ból pleców, dyskomfort w kręgach szyjnych i przyjmujesz nieprawidłową postawę ciała. Twoje krzesło pozostawia wiele do życzenia i nie ma nic wspólnego z ergonomią? Sprawdź najnowsze propozycje, które sprawią, że praca biurowa na nowo nabierze smaku. Krzesło do biurka musi być wygodne, dopasowane,

  • Idealne łóżko do sypialni

    Idealne łóżko do sypialni

    Tworzenie idealnej sypialni warto zacząć od wyboru łóżka. Chociaż na rynku jest wiele ciekawych propozycji, to jednak trudno znaleźć tę jedyną i wyjątkową. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, że należy sprecyzować najpierw, jaka wielkość i kształt łóżka nas interesują. Najmniejsze dostępne wymiary to 140×200, później mamy standardowe, wygodne łóżko w rozmiarze 160×200, a