|  | 

Modny dom

Poradnik

Poradnik
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Poradnik

W tym dziale znajdziecie najważniejsze informacje dla osób, które szybko chcą znaleźć klientów na swoje mieszkaniu, czy dom. Czyli w telegraficznym skrócie opisane zostaną najważniejsze zasady home stagingu.

Przygotowując nieruchomość na sprzedaż lub na wynajem, pamiętaj o kilku podstawowych kwestiach:

Usuń wszystkie widoczne usterki (cieknące krany, odklejającą się tapetę, itp.) – Ty może nie zwracasz już na nie uwagi, ale każdy, kto pierwszy raz przekracza Twój próg na pewno zauważy takie mankamenty. Więcej na ten temat we wpisie na blogu.
Posprzątaj wszystko bardzo dokładnie – jeżeli masz bałagan, to znaczy, że nie lubisz sprzątać, a to oznacza, że w niewidocznych miejscach mogą gnieździć się jakieś insekty lub będzie trudno doczyścić zapuszczone sprzęty. Poza tym przyjmując gości zawsze staramy się przyjąć ich jak najlepiej, a czy ktoś kto potencjalnie może być kupcem naszego M nie zasługuje na naszą gościnę?
Pochowaj niepotrzebne rzeczy – po co ktoś ma widzieć suszącą się bieliznę, widzieć miesięczny przegląd prasy, czy zaglądać do garnków i zgadywać co jedliśmy na obiad. Każda niepotrzebna rzecz zagraca przestrzeń, która powinna wydać się klientom jak największa. Czasami warto usunąć z mieszkania część sprzętów i mebli, by optycznie powiększyć wnętrza – ale uwaga nie można przesadzić, by przestrzeń nie była zbyt pusta. Więcej na ten temat we wpisie na blogu.
Wywietrz mieszkanie – taka niby oczywista i banalna sprawa, ale nie każdy o niej pamięta. Oglądałam kiedyś, jako klient, mieszkanie, w którym właściciele właśnie siadali do obiadu (smażona ryba) w kuchni, w której wszyscy palili przy zamkniętych oknach. Szczerze mówiąc kuchni spowitej dymem nie widziałam zbyt dobrze, a odczucia węchowo – wzrokowe sprawiły, że wyszłam stamtąd szybciej niż weszłam.
Schowaj zwierzęta i dzieci – zdaję sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe, ale trzeba pamiętać, że nie każdy będzie się zachwycał naszym ważącym 100 kg dogiem, który dodatkowo zajmuje pół salonu lub tarasuje przejście do innych pomieszczeń. Podobnie nie każdy odwiedzający musi mieć dzieci i rozumieć, że urocze małe rączki uświnione czekoladą, którą wcierają z upodobaniem w jasny garnitur potencjalnego kupca to rzecz najnormalniejsza na świecie.
Kolory są najważniejsze – urządzając mieszkanie dla siebie, często malujemy ściany w naszych ulubionych kolorach. Niestety nie zawsze są to barwy, które podobają się potencjalnym nabywcom. Wnętrza muszą przypaść do gustu jak największej ilości osób, dlatego czasami warto rozważyć zmianę kolorów na bardziej neutralne, przy okazji odświeżając część lub całą nieruchomość. Więcej na ten temat we wpisie na blogu.

Najstarsze wpisy tematyczne on-line:

poradnik

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Krzesło, dzięki któremu pokochasz pracę przy komputerze

    Krzesło, dzięki któremu pokochasz pracę przy komputerze

    Gdy przez wiele godzin dziennie pracujesz przed komputerem, pewnie nie raz odczuwasz ból pleców, dyskomfort w kręgach szyjnych i przyjmujesz nieprawidłową postawę ciała. Twoje krzesło pozostawia wiele do życzenia i nie ma nic wspólnego z ergonomią? Sprawdź najnowsze propozycje, które sprawią, że praca biurowa na nowo nabierze smaku. Krzesło do biurka musi być wygodne, dopasowane,

  • Idealne łóżko do sypialni

    Idealne łóżko do sypialni

    Tworzenie idealnej sypialni warto zacząć od wyboru łóżka. Chociaż na rynku jest wiele ciekawych propozycji, to jednak trudno znaleźć tę jedyną i wyjątkową. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, że należy sprecyzować najpierw, jaka wielkość i kształt łóżka nas interesują. Najmniejsze dostępne wymiary to 140×200, później mamy standardowe, wygodne łóżko w rozmiarze 160×200, a