|  | 

Modny dom

Magia szczegółów

Magia szczegółów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Magia szczegółów

Co buduje atmosferę we wnętrzu, sprawia, że zapamiętujemy jedne wnętrza, a innych nie jesteśmy w stanie odtworzyć w pamięci? Odpowiedź brzmi: detale i dodatki. To one łączą w całość meble, powierzchnie i pomieszczenia. Są bardzo ważne, ale łatwo zepsuć wnętrze źle dobranymi dekoracjami. Co istotne inaczej dobiera się dodatki do wnętrz, w których mieszkamy, a inaczej w nieruchomościach na sprzedaż lub wynajem.

Wybierając dodatki do wnętrz, w których mieszkamy na co dzień, powinniśmy kierować się naszym gustem. Najważniejsze, by otaczało nas to co się nam podoba. Ludzie mają często tendencję do gromadzenie wszystkiego co jest ładne nie sprawdzając jak poszczególne elementy komponują wspólnie. Dlatego w wielu domach czujemy się dziwnie, gdyż brakuje w nich harmonii. Dekoracji nie można kupować pod wpływem impulsu. Podobnie jak wybór stylu aranżacji, kolorów, mebli, tkanin, dodatki powinny współgrać z pozostałymi elementami wystroju. Każda dekoracja powinna mieć swoje miejsce. Bez względu na wybrany styl nie można przesadzić z ilością. Lepszy jest niedosyt niż nadmiar.

We wnętrzach szykowanych na sprzedaż dodatki muszą być dyskretne, stonowane i nieprzytłaczające. Muszą idealnie współgrać z meblami i tkaninami. Mogą pełnić jeszcze jedną bardzo istotną funkcję: mogą pomóc odwrócić uwagę od wad mieszkania. Na przykład ładne obrazy sprawią, że krzywizna ścian nie będzie tak przykuwała uwagi, a piękne ręczniki i mydła odwrócą wzrok od trochę przestarzałych kafli w łazience.

Detale mogą zwrócić uwagę na funkcję pomieszczenia – patera z owocami w jadalni, lampka wina przy kominku, fiolki z płynami do kąpieli przy wannie. Jest to szczególnie ważne w niedużych mieszkaniach, gdy podział na poszczególne trefy jest bardzo umowny.

Jeszcze inaczej dobiera się dodatki do wnętrz przeznaczonych na wynajem. Tu dekoracje nie mogą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego nie powinno ustawiać się wysokich ceramicznych wazonów w przejściach, bo jest to niepraktyczne i łatwo taki wazon przewrócić. Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to cena – po prostu szkoda wydawać zbyt dużych pieniędzy na coś co może szybko zostać zniszczone.

Wybieranie dekoracji to świetna zabawa. Czasami kilka dodatków może całkowicie odmienić wnętrze, więc warto poświęcić tym elementom…

Najstarsze wpisy tematyczne on-line:

magia-szczegolow

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Krzesło, dzięki któremu pokochasz pracę przy komputerze

    Krzesło, dzięki któremu pokochasz pracę przy komputerze

    Gdy przez wiele godzin dziennie pracujesz przed komputerem, pewnie nie raz odczuwasz ból pleców, dyskomfort w kręgach szyjnych i przyjmujesz nieprawidłową postawę ciała. Twoje krzesło pozostawia wiele do życzenia i nie ma nic wspólnego z ergonomią? Sprawdź najnowsze propozycje, które sprawią, że praca biurowa na nowo nabierze smaku. Krzesło do biurka musi być wygodne, dopasowane,

  • Idealne łóżko do sypialni

    Idealne łóżko do sypialni

    Tworzenie idealnej sypialni warto zacząć od wyboru łóżka. Chociaż na rynku jest wiele ciekawych propozycji, to jednak trudno znaleźć tę jedyną i wyjątkową. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, że należy sprecyzować najpierw, jaka wielkość i kształt łóżka nas interesują. Najmniejsze dostępne wymiary to 140×200, później mamy standardowe, wygodne łóżko w rozmiarze 160×200, a